Simulane.com - Oyunlar

Online Oyunlar


Northstar Lite v1.0 | Oyunu Oyna

İtalyan bir şirket papalık seçimleri dolayısıyla çevre düzenlemesinde kullanmak üzere Isparta’da faaliyet gösteren bir gül üreticisi ile anlaşmaya varmıştır. Güller 1 TEU’luk reefer konteyner ile Isparta’da faaliyet gösteren işletme tarafından Roma Vatikan’a DAP (delivery at place) teslim şekli ile gönderilecektir. Isparta’daki ihracatçı bu sözleşme gereği tüm maliyetleri ve sorumlulukları üstlenmektedir. Sizin rolünüz burada ihracatçı firmayı temsil etmek ve 1 TEU gülü en kısa sürede ve en az maliyet ile Roma Vatikan’a iletmektir.


Big Space Lite v1.0 | Oyunu Oyna

Big Space sizden bir depolama ünitesini belli bir süre boyunca en yüksek karı elde edecek biçimde işletmenizi isteyen bir simülasyondur. Yani sizden beklenen, belirli bir işletme sermayesi ile başlamak koşuluyla, açık ve kapalı alanları toplamı 120.000 m2 olan bir deponun 36 ay boyunca yönetimini yapmanızdır. Bu süre boyunca nakit akışını düzenlemeniz, işletme sermayenizin yanı sıra banka kanalıyla elde edeceğiniz kaynakları kullanmanız, işin sürmesini engelleyebilecek risklerden korunma amaçlı yatırımlar yapmanız gerekmektedir.


HANDS-ON Oyunlar


İnteraktif Tedarik Zinciri | Oyunu Oyna

Oyun, tedarik zinciri sürecinde yer alan işletmelerin üç farklı girdiden oluşan bir ürünü tedarikçiden başlayıp son tüketiciye sevk edilmesi süreci olarak tanımlanabilir. Bu süreçte, her katılımcı, hem kendisine gelen siparişi karşılama hem de sipariş vermekle yükümlüdür. Oyun sürecinde, tüm iletişimler yazılı olarak ve formlar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.Teorik bilginin üzerine uygulamaya dayanarak beceri ve yetkinliklerin kazandırıldığı İnteraktif Tedarik Zinciri Eğitimi Oyununda, katılımcılar moderatör tarafından verilen senaryolar doğrultusunda zincir içindeki görevlerini yerine getirip maliyetlerini ve hizmet düzeylerini kontrol altına almayı çalışmaktadırlar. Oyun kapsamında, katılımcılar; tedarikçi, üretici, distribütör ve perakendeci rollerini üstlenerek, tedarik zincirinin dinamik ve etkileşimli yapısınını görebilmekte ve sisteme yönelik kararlar verebilmektedir.


Kazan kazan | Oyunu Oyna

Uygulama, tedarik zincirinin bütünleşik yapısına vurgu yapmak çerçevesinde; kişi ve gruplar arası ilişkileri vurgulamak ve başarıya ulaşmak aynı bütüne ait farklı ekiplerin işbirliği yapmalarının önemini vurgulamak amacıyla tasarlanmıştır. Uygulamada eğitmenler kendilerini birden fazla işletmesi olan Holding sahibi olarak tanıtır. Bu holdingte yer alan işletmelerinin amacının “kazanabildikleri kadar kazanmaları” olduğu eğitmen tarafından önemle vurgulanır. Oyun, grubun 7’ye bölünmesi ile gerçekleştirilecektir. Her grup, 8 turdan oluşacak olan oyun süresince kendisine verilen kağıtlara "X" ve "Y" yazarak belli puan skalasına göre puanlandırılır.


Hamburg Liman Simülasyonu| Oyunu Oyna

"Port Simulation Hamburg" adıyla geliştirilen, Hamburg limanının birebir simülasyonunu içeren bir sistemdir. Katılımcılar, bu uygulama ile bir limana uygun terminallerin kurulması, donatılması ve işletilmesi süreçlerine yönelik kararlar alabilmektedir. Simülasyonda 4 ana terminal (konteyner terminali, petrol terminali, RoRo terminali ve dökme yük terminali) bulunmaktadır ve kullanıcı simülasyona konteyner ve petrol terminallerini kuruluma hazır olarak başlamaktadır. İlk olarak konteyner terminali için uygun elleçleme ekipmanlarını sistemden seçerek satın almakta ve terminalde seçtiği alana yerleştirmektedir. Bunlardan bir STS, bir MHC ve 4 truck olarak başlangıç yapmakta ve gemiler yanaşıp, bunların elleçlenmesinden para kazanmaya başladıkça başka ekipmanların alımı ya da kiralamasında konusunda seçenekler çoğalmaktadır.


Tik-Tak | Oyunu Oyna

Bu uygulamanın amacı, tedarik zinciri temelini anlamak, tam zamanlı üretim akışını görmek ve temel düzeyde 5 S prensibini görebilmektir. Japonca 5 kelimenin baş harflerinden oluşan ve kısaca 5S adı verilen bu yöntem; uygulama kolaylığı ve tüm çalışanların katılımını sağlaması ile dikkat çeken basit adımlardan oluşur. İşyeri düzeninin sağlanması, aranılan malzemenin yerinde bulunması, gereksiz malzemelerden arındırma ve karışıklığın önlenmesi amaçlanır. Bunun için de temiz bir çalışma ortamı sağlamak, çalışanların motivasyonunu arttırmak, ekipman arızalarını en aza indirmek ve en önemlisi yapılan tüm çalışmaların devamlılığı, disipline edilerek, alışkanlık haline getirilmesini hedefler.


Uzaktan Eğitim


Simulane, sizlere uzaktan eğitim altyapısı ile tüm çalışanlarınıza ve müşterilerinize etkin bir şekilde ulaşma olanağı sağlıyor.
Mekandan bağımsız olarak verilen, eğitim maliyetlerini düşüren ve lider eğitimlerini de kapsayan kullanıcı odaklı interaktif eğitimler tasarlıyor.
Simulane'nin tecrübeli uzaktan eğitim kadrosu, ihtiyacınıza uygun eğitimleri kullanıcılar için uygun formata getirdikten sonra sürecin yönetimini ve raporlamasını da gerçekleştiriyor.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz..